SDR0403-470KL
SDR0403-470KL
Bourns
en stock: 2 800
Commande min: 2,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR0403-470K
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 540mA 840mOhm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES
Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR0403470K
  • fournisseur:
  • Référence:
    SDR0403-470K
  • Unité de mesure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    540 mA
  • Maximum DC Resistance:
    840 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C