SDR0403-2R7ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 2.7uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 2.43A 52mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR04032R7ML
  • Référence:
    SDR0403-2R7ML
  • Inductance:
    2.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.43 A
  • Maximum DC Resistance:
    52 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C