SDR0302-221KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA 5.7Ohm DCR Automotive T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SDR0302221KL
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    SDR0302-221KL
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    220 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.17 A
  • Maximum DC Resistance:
    5.7 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C