PM54-221K-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 350mA 1.57Ohm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM54221KRC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    PM54-221K-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    220 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    350 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.57 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C