PM5022-330M-RC
Bourns
The PM5022-330M-RC is a surface-mount power inductor featuring an inductance of 33 µH.
Description +
Search Keywords: PM5022330MRC
  • Référence:
    PM5022-330M-RC
    EAR99
    250
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3 A
  • Maximum DC Resistance:
    68 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C