PM3602-15-RC
Bourns
Inductor Power Wirewound 15uH/60uH 20% Iron 1.45A/0.73A 63mOhm/250mOhm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM360215RC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    PM3602-15-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    15,60 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.45,0.73 A
  • Maximum DC Resistance:
    63,250 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C