PM2110-181K-RC
Bourns
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 1KHz Iron 3.7A 66mOhm DCR Box
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM2110181KRC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    PM2110-181K-RC
  • COO:
    HN
  • ECCN:
    EAR99
    63
  • Inductance:
    180 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    3.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    66 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Packaging:
    Box
  • Protection Style:
    N/A
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 32
Peut être expédié immédiatement Buy all 32 in-stock or the regular minimum order quantity of 63