PM105SB-271K-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 270uH 10% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 410mA 870mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: PM105SB271KRC
  • Référence:
    PM105SB-271K-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    270 uH
  • Type:
    Power
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    410 mA
  • Maximum DC Resistance:
    870 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C