PM105-100M-RC
Bourns
Inductor Power Bobbin Core 10uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 2.6A 60mOhm DCR T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM105100MRC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    PM105-100M-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Current:
    2.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    60 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C