PM08-R12J
Bourns
Inductor RF Molded Wirewound 0.12uH 5% 25.2MHz 24Q-Factor Non Magnetic 0.275A 0.75Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PM08R12J
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    PM08-R12J
    EAR99
    1
  • Inductance:
    120 nH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    275 mA
  • Maximum DC Resistance:
    750 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C