MOV-20D561KTR
Bourns
Var MOV 350VAC/460VDC 6500A 560V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV20D561KTR
  • Référence:
    MOV-20D561KTR
    EAR99
    250
  • Varistor Voltage:
    560 V
  • Clamping Voltage:
    925 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Mounting:
    Through Hole15462
  • Dimension:
    6.5 x 28 x 2315465mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    460 V
  • Maximum Surge Current:
    6500 A
  • Lead Style:
    Radial15456
  • Lead Pitch:
    10 mm
  • Energy:
    220 J
  • Tolerance Voltage:
    1015472%