MOV-20D511K
Bourns
Var MOV 320VAC/415VDC 6500A 510V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV20D511K
  • Référence:
    MOV-20D511K
    EAR99
    300
  • Varistor Voltage:
    510 V
  • Clamping Voltage:
    845 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Mounting:
    Through Hole15462
  • Dimension:
    6 x 26 x 2315465mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    320 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    415 V
  • Maximum Surge Current:
    6500 A
  • Lead Style:
    Radial15456
  • Lead Pitch:
    10 mm
  • Energy:
    220 J
  • Tolerance Voltage:
    1015472%