MOV-14D330K
Bourns
Var MOV 20VAC/26VDC 1000A 33V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV14D330K
  • Référence:
    MOV-14D330K
    EAR99
    800
  • Varistor Voltage:
    33 V
  • Clamping Voltage:
    65 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    3.8 x 20 x 16.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    20 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    26 V
  • Maximum Surge Current:
    1000 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    7.5 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %