MOV-14D181K
Bourns
Var MOV 115VAC/150VDC 4500A 180V Thru-Hole Radial Bulk
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV14D181K
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    MOV-14D181K
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Varistor Voltage:
    180 V
  • Clamping Voltage:
    300 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    3.6 x 20 x 16.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    115 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    150 V
  • Maximum Surge Current:
    4500 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    50 J
  • Size Code:
    N/R
  • Technology:
    Metal Oxide
  • Tolerance Voltage:
    10 %