MOV-10D470K
Bourns
Var MOV 30VAC/38VDC 500A 47V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV10D470K
  • Référence:
    MOV-10D470K
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    47 V
  • Clamping Voltage:
    93 V
  • Clamping Current:
    5 A
  • Dimension:
    7.2 x 15.5 x 12.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    30 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    38 V
  • Maximum Surge Current:
    500 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    5.5 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %