MOV-10D431KTR
Bourns
Var MOV 275VAC/350VDC 2500A 430V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV10D431KTR
  • Référence:
    MOV-10D431KTR
    EAR99
    500
  • Varistor Voltage:
    430 V
  • Clamping Voltage:
    710 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    7.2 x 15.5 x 12.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    275 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum Surge Current:
    2500 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    65 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %