MOV-07D751K
Bourns
Var MOV 460VAC/620VDC 1200A 750V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D751K
  • Référence:
    MOV-07D751K
    EAR99
    1600
  • Varistor Voltage:
    750 V
  • Clamping Voltage:
    1240 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    6.2 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    460 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    620 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    38 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %