MOV-07D471KTR
Bourns
Var MOV 300VAC/385VDC 1200A 470V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D471KTR
  • Référence:
    MOV-07D471KTR
    EAR99
    1500
  • Varistor Voltage:
    470 V
  • Clamping Voltage:
    775 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    5 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    300 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    385 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    30 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %