MOV-07D470K
Bourns
Metal Oxide Varistor (MOV) - 30VAC/38VDC - 250A - 47V - Radial - Through Hole.
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D470K
  • Référence:
    MOV-07D470K
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    47 V
  • Clamping Voltage:
    93 V
  • Clamping Current:
    2.5 A
  • Dimension:
    3.8 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    30 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    38 V
  • Maximum Surge Current:
    250 A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    2.5 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %