MOV-07D271KTR
Bourns
Var MOV 175VAC/225VDC 1200A 270V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D271KTR
  • Référence:
    MOV-07D271KTR
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    270 V
  • Clamping Voltage:
    455 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Mounting:
    Through Hole15462
  • Dimension:
    3.8 x 11 x 915465mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    175 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    225 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Style:
    Radial15456
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    18 J
  • Technology:
    Metal Oxide15470
  • Tolerance Voltage:
    1015472%