MOV-07D241KTR
Bourns
Var MOV 150VAC/200VDC 1200A 240V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D241KTR
  • Référence:
    MOV-07D241KTR
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    240 V
  • Clamping Voltage:
    395 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    3.6 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    150 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    200 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    15 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %