MOV-07D201K
Bourns
Var MOV 130VAC/170VDC 1200A 200V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D201K
  • Référence:
    MOV-07D201K
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    200 V
  • Clamping Voltage:
    340 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    3.4 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    130 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    170 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    13 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %