MOV-07D180K
Bourns
Var MOV 11VAC/14VDC 250A 18V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOV07D180K
  • Référence:
    MOV-07D180K
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    18 V
  • Clamping Voltage:
    36 V
  • Clamping Current:
    2.5 A
  • Dimension:
    3.4 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    11 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    14 V
  • Maximum Surge Current:
    250 A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    0.9 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %
  • Wire Form:
    Straight
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 936
Expédition aujourd'hui, if you order in Buy all 936 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000