MF-MSMF250/16X-2
Bourns
PTC Resettable Fuse - 2.5A(hold) 5A(trip) - 16V - 100A - 1.2W - 0.015 Ohm - Solder Pad 1812
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MFMSMF25016X2
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    MF-MSMF250/16X-2
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Hold Current:
    2.5 A
  • Trip Current:
    5 A
  • Maximum Current Rating:
    100 A
  • Maximum Voltage Rating:
    16 V
  • Maximum Trip Time:
    5@8A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.015 Ohm