CST0612-FC-R0005-E
Bourns
Res Metal Alloy 0612 0.0005 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Wide Terminal SMD Automotive Medical T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CST0612FCR0005E
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    CST0612-FC-R0005-E
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    0.5 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0612
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 170 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 990
Expédition aujourd'hui, if you order in Buy all 990 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000