CRS2010-FX-4701ELF
Bourns
Res Thick Film 2010 4.7K Ohm 1% 1W A±100ppm/A°C Pad SMD T/R
Description +
Search Keywords: CRS2010FX4701ELF
  • Référence:
    CRS2010-FX-4701ELF
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C