CRS1206-FX-1002ELF
Bourns
Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) A±100ppm/A°C Pad SMD T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CRS1206FX1002ELF
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    CRS1206-FX-1002ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C