CR2010-JW-201ELF
Bourns
The CR2010-JW-201ELF is a 200 Ω thick film chip resistor with a ±5% tolerance and a 1/2 W power rating in a 2010 surface-mount ...
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The CR2010-JW-201ELF is a 200 Ω thick film chip resistor with a ±5% tolerance and a 1/2 W power rating in a 2010 surface-mount package.
Search Keywords: CR2010JW201ELF
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    CR2010-JW-201ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C