CR1206-FX-4640ELF
CR1206-FX-4640ELF
Bourns
en stock: 0
Commande min: 5,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CR1206-FX-4640E
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 464 ohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - Tape&Reel
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES
Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CR1206FX4640E
  • fournisseur:
  • Référence:
    CR1206-FX-4640E
  • Unité de mesure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    464 Ohm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C