CR0805-FX-1502ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 15 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CR0805FX1502ELF
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    CR0805-FX-1502ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 4,800
Peut être expédié immédiatement Buy all 4,800 in-stock or the regular minimum order quantity of 5000