CM252016-1R2KL
Bourns
Inductor General Purpose Chip Wirewound 1.2uH 10% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 180mA 750mOhm DCR 1008 T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CM2520161R2KL
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    CM252016-1R2KL
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    1.2 uH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    180 mA
  • Maximum DC Resistance:
    750 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C