CI160808-68NJ
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 68nH 5% 100MHz 12Q-Factor Alumina Ceramic 250mA 1.3Ohm DCR 0603 T/R
Description +
Search Keywords: CI16080868NJ
  • Référence:
    CI160808-68NJ
  • Inductance:
    68 nH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    250 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.3 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C