CG0603MLA-5.5ME
Bourns
TVS Varistor - 4VAC/5.5VDC - 30A - 18V - 1 x 0.8 x 0.8 mm - 0603 [1608 Metric] - 270 pF.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CG0603MLA55ME
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    CG0603MLA-5.5ME
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Varistor Voltage:
    18 V
  • Clamping Voltage:
    24 V
  • Clamping Current:
    1 A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Dimension:
    1 x 0.8 x 0.8 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    4 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    5.5 V
  • Maximum Surge Current:
    30 A
  • Lead Style:
    N/R
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Energy:
    0.1 J
  • Size Code:
    0603
  • Technology:
    Metal Oxide
  • Tolerance Voltage:
    20 %
  • Wire Form:
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 3,970
Peut être expédié immédiatement Buy all 3,970 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000