6000-4R7M-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 4.7uH 20% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 4.6A 30mOhm DCR RDL
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
BOX Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 60004R7MRC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    6000-4R7M-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    30 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.6 A