5900-680-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 68uH 10% 1KHz Ferrite 2.8A 56mOhm DCR AXL
Description +
Search Keywords: 5900680RC
  • Référence:
    5900-680-RC
  • Inductance:
    68 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    56 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2.8 A