5800-271-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 270uH 10% 1KHz Ferrite 500mA 650mOhm DCR AXL
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 5800271RC
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    5800-271-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    864
  • Inductance:
    270 uH
  • Type:
    High Current RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    557 mOhm
  • Maximum DC Current:
    400 mA