4816P-1-472LF
Bourns
The 4816P-1-472LF is a 16-pin, surface-mount, thick-film resistor network containing eight isolated 4.7 kOhm resistors.
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4816P1472LF
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    4816P-1-472LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    16
  • Power Rating:
    1.28 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.16 W
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C