4610X-101-271LF
4610X-101-271LF
Bourns
en stock: 2 385
Commande min: 1,000
VIEW PRODUCT
ROHs Equivalent
4310R-101-271LF
4310R-101-271LF
Bourns
en stock: 2 212
Commande min: 66
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-271
Res Thick Film NET 270 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES
Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X101271
  • fournisseur:
  • Référence:
    4610X-101-271
  • Unité de mesure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    270 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C