4608X-102-121LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
Description +
Search Keywords: 4608X102121LF
  • Référence:
    4608X-102-121LF
    EAR99
    1000
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C