4606X-101-271LF
Bourns
Res Thick Film NET 270 Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4606X101271LF
  • Référence:
    4606X-101-271LF
  • COO:
    CN
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    270 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C