3852A-282-502AL
3852A-282-502AL
Bourns
en stock: 366
Commande min: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3852A-282-502A
Bourns
Res Cermet POT 5K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (28.55 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3852A282502A
  • fournisseur:
  • Référence:
    3852A-282-502A
  • Unité de mesure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Dimension:
    28.55 x 19.05 x 23.55 mm
  • Operating Temperature:
    -1 to 125 °C