3313S-1-503E
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 1.93mm (3.61 X 3.71 X 5.35mm) J-Hook SMD T/R
Description +
Search Keywords: 3313S1503E
  • Référence:
    3313S-1-503E
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    3.61 x 3.71 x 5.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C