3313S-1-501E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 500 Ohm - 0.125W(1/8W) - 1(Elec)/1(Mech)Turn - 3.61 X 3.71 X 5.35mm - J-Hook - Surface Mount.
Description +
Search Keywords: 3313S1501E
  • Référence:
    3313S-1-501E
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    3.61 x 3.71 x 5.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C