3306F-1-102
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.4mm (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3306F1102
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    3306F-1-102
  • COO:
    SG
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    6.81 x 8.1 x 7.62 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C
  • Switch Option:
    No
  • Number of Elements:
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
en stock: 1
Expédition aujourd'hui, if you order in Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 100