3266P-1-202LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3266P1202LF
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    3266P-1-202LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 7.5 x 4.42 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C