3223G-1-501E
Bourns
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.9 X 5.32mm) Gull Wing SMD T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
REEL Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3223G1501E
  • fournisseur:
    Bourns
  • Référence:
    3223G-1-501E
  • COO:
    HU
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Number of Turns:
    11(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    3.9 x 5.32 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C