RAD-ISM-900-RS232-BD
Phoenix Contact
Wireless transceiver (transmitter and receiver) with RS-232 interface, for 900 MHz ISM band (America)
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Search Keywords: RADISM900RS232BD
  • fournisseur:
    Phoenix Contact
  • Référence:
    RAD-ISM-900-RS232-BD
  • Alias/AKA:
  • COO:
    CA
  • ECCN:
    5A991G
    1
  • Maximum Data Rate:
    38.4 Kbps
  • Maximum Single Supply Voltage:
    30 V
  • Maximum Supply Current:
    180 mA
  • Dimension:
    107.5 x 22.5 x 75 mm