ERJ-2RHD1002X
Panasonic
Res Thick Film 0402 10K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Reel Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJ2RHD1002X
  • fournisseur:
    Panasonic
  • Référence:
    ERJ-2RHD1002X
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C