ECQ-E2104KF
Panasonic
The ECQ-E2104KF is a metallized polyester film capacitor with a capacitance of 0.10 µF, a rated voltage of 250 VDC, and a ±10% ...
+ see all
Fiche technique ACCESSOIRES Notify Me
RoHS Compliant
Bag Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The ECQ-E2104KF is a metallized polyester film capacitor with a capacitance of 0.10 µF, a rated voltage of 250 VDC, and a ±10% tolerance.
Search Keywords: ECQE2104KF
  • fournisseur:
    Panasonic
  • Référence:
    ECQ-E2104KF
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    10.3 x 5.8 x 8.4 mm