- DSP1A-DC24V
DSP1A-DC24V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 24VDC 5DC/8AAC SPST-NO(20.2x11x10.5)mm THT
Description
Search Keywords: DSP1ADC24V
spécification
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fournisseur:Panasonic Electronic Components
Référence:DSP1A-DC24V
Unité de mesure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
Référence:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:1.92 KOhm